Barevná okna

Komu při ztvárnění fasády záleží na přirozeném vzhledu a současně se nechce vzdát výhod moderní okenní techniky, má jen jednu alternativu: plastová okna v provedení  dekoru dřeva. Jsou vhodná jako klasický stylový prvek při sanaci starších domů právě tak jako ke ztvárnění odpovídajícímu dané krajině. Díky oknům s  dekorem dřeva od  GEALANu získává náročná architektura svoji zvláštní estetiku.

 

Na okna s dekorem dřeva, s fóliováním z vnější i vnitřní strany, se používají probarvené plastové profily. Tak je i při otevřených oknech zajištěn jejich přirozený vzhled – a je dodatečně zdůrazněn dekorativní účinek dřeva.

 

Imitace dřeva - standardní fólie

 

Nestandardní fólie

 

Acrylcolor

Barevnými profily vytvoříte fasádu s akcentem. Obytné domy se stanou nezaměnitelnými jako jejich obyvatelé a firemní budovy budou působit jako lákavé poutače.

GEALAN nabízí svými barevnými acrylcolorovými profily jedinečné výhody. Speciálním procesem - koextruzí- jsou navzájem neoddělitelně spojeny dva hodnotné materiály. Bílé základní těleso z PVC je opláštěno vrstvou barevného acrylcoloru. Vzniklá kombinace má výhody obou materiálů.

 

  Povětrnostní stálost
Svoji odolnost vůči agresivním povětrnostním vlivům prokazuje akrylát už po léta u miliónů koncových světel automobilů. Stejný materiál, akrylát, se používá pro povrch acrylcolorových profilů GEALAN. Akrylát zvyšuje barevnou stálost a odolnost vůči povětrnostním vlivům také při extrémním zatížení. Acrylcolorové okenní profily jsou robustné a odolné i v extrémních klimatických podmínkách. Při postupné výměně okenních jednotek v té samé stavbě lze i po létech vizuálně těžce zjistit rozdíly v barvě.


  Lehká údržba
Okna z acrylcoloru jsou praktická a nenáročná na údržbu. Odpuzují nečistoty a lze je   čistit běžnými   čistícími prostředky. Oprýskávání je naprosto vyloučeno, a tím také nutnost dodatečného natírání,   takže nevznikají další náklady.

 

  Odolnost vůči poškrábání
Okna z acrylcolorových profilů mají hedvábný hladký povrch bez pórů. Spojení PVC a    akrylátu za vysoké teploty má za následek mimořádnou odolnost. Jsou nejenom    odolná vůči poškrábání, ale i proti usazování prachu a nečistot.

 

  Vysoká reflexe
Sluneční záření projde vrstvou akrylátu propustnou pro infračervené záření a odrazí se se z větší části od bílého základního tělesa. Tím se značně minimalizuje přehřívání profilů. Rozdíly teplot, které se udávají mezi bílými a barevnými profily jsou překvapivě malé.

 

100% recyklovatelné
Okna z acrylcolorových profilů jsou plně recyklovatelná. Zbytky profilů se již dlouhou dobu vrací zpět do oběhu materiálu. Materiál ze starých oken se regranuluje a připraví pro další zpracování. Výsledkem je vysoce hodnotná surovina, kterou lze znovu použít pro nové výrobky. Tím je zajištěn uzavřený oběh materiálu.


  Barvy
Zde uvádíme aktuální barvy, které si můžete objednat.. Zobrazení barev slouží pouze pro ilustraci (odchylky nastavení obrazovky).

 

ACRYLCOLOR - standardní barvy:

 

 

  Proces koextruze

Základní těleso profilu z PVC, které se v této fázi procesu nachází ve stavu taveniny je nedělitelně spojeno s barevnou taveninou akrylátu. Tavenina barevného akrylátu je nanesena na ty všechny plochy profilu, které jsou později vystaveny působení povětrnostních vlivů jakými jsou slunce, světlo, déšť a sníh.

Acrylcolorový profil opouští hubici vytlačovacího stroje již dvoubarevný. Důsledkem procesu koextruze je nepřekonatelná barevná stálost. Při postupné výměně okenních jednotek v té samé stavbě lze i po létech vizuálně těžce zjistit rozdíly v barvě.

Koextruzi GEALAN používá od roku 1980 . O zkušenostech na tomto poli svědčí zkušební značka kvality RAL za acrylcolorové profily a ocenění Jihoněmeckého centra pro plasty.